Roboty murarskie, tynkowanie, posadzki, wyburzenia

Roboty murarskie, tynkowanie, posadzki, wyburzenia

Usługi Remontowo – Budowlane świadczy kompleksowe usługi remontowe w skład których wchodzą min. następujące roboty budowlane:

*murowanie
*posadzki
*tynkowanie
*wyburzenia

*murowanie – wykonujemy murowanie ścian nośnych oraz ścian działowych, murowanie fundamentów, murowanie ogrodzeń, murowanie komina- z cegieł lub gotowych elementów.
Murujemy ściany z cegieł, pustaków solbet , ytong silka, , z porothermu, bloczków betonowych lub z kamieni – na klej lub na zaprawę murarską.

*posadzki wykonujemy posadzki metodą tradycyjną – z zaprawy cementowej. W przypadku posadzki ważne jest odpowiednie przygotowanie izolacji przeciwwilgociowej pod zalewanym betonem. Odpowiednie przygotowanie podłoża pozwoli uniknąć zawilgoceń nowo zalanej posadzki. Odpowiednio dobrana grubość warstwy izolacyjnej (styropianu) pozwoli również uniknąć strat ciepła, które mogło by ubywać z pomieszczania przez podłogę.
Szlichta – jeżeli jest potrzebna również przygotujemy 10 centymetrową warstwę betonu, zalaną na równo usypany żwirek, który zapewni odprowadzenie wilgoci do ziemi. Na tak przygotowaną szlichtę możemy zalać dopiero posadzkę.
Zdjęcia posadzek wykonanych przez firmę Usługi Remontowo – Budowlane można obejrzeć w zakładce http://mmg-uslugiremontowe.eu/realizacje/

*tynkowanie – wykonujemy tynki w technologii cementowo wapiennej lub gipsowej – zależnie od preferencji klienta. Tynki wykonujemy agregatem. Zdjęcia z tynków wykonanych przez firmę Usługi Remontowo – Budowlane można obejrzeć w zakładce http://mmg-uslugiremontowe.eu/realizacje/
Wykonywanie tynków metodą tradycyjną ma tą zaletę, że można zniwelować pewne nierówności ścian które powstają przy murowaniu. Jeżeli ekipa która murowała ściany nie zrobiła ich w pionie (co zdarza się niestety na budowach bardzo często), oczywiście nie nasza ekipa murarzy- my mamy tylko murarzy sprawdzonych oraz bardzo często kontrolujemy staranność i poprawność ich pracy, ale jeżeli mamy wykonać tynki po innej ekipie budowlańców – za pomocą tynku uda się zniwelować się nie równości ściany od 1 do 2 cm. I wyprowadzić proste płaszczyzny oraz proste kąty pomiędzy ścianami. Powierzchnia tynków cementowo wapiennych, przy zastosowanie dobrego piasku oraz odrobinie umiejętności tynkarskich może być bardzo gładka, i tym samym przygotowana do malowania. Można w ten sposób uniknąć uciążliwego szpachlowania ścian.

*wyburzenia – (wyburzenia ścian oraz stropów) W przypadku kiedy trzeba przestawić część ścian w nowo remontowanym pomieszczeniu – nie ma z tym najmniejszego problemu. Wyburzymy ściany które w nowym układzie pomieszczeń nie mają się znaleźć – czy to ściana działowa czy nośna. W przypadku ściany nośnej oczywiście jesteśmy ograniczeni rozmiarem wykucia otworu drzwiowego, ale jest możliwa taka praca do wykonania. W przypadku wykucia otworu w ścianie nośnej wstawimy nadproże, które będzie podtrzymywać ścianę nad nowo powstałym otworem. Niestety, na przeprowadzanie prac w ścianach nośnych potrzeba specjalne zezwolenie oraz projekt. Trochę to utrudnia i wydłuża proces przygotowań przed remontem.
Wyburzymy oraz zutylizujemy gruz który powstał – oczywiście pamiętając o ochronie środowiska. Odpady utylizuje specjalistyczna firma: Wykonane przez nas wyburzenia ścian można znaleźć w zakładce http://mmg-uslugiremontowe.eu/realizacje/ .