Instalacje hydrauliczne

Instalacje hydrauliczne oraz gazowe

Firma Profesjonalne Usługi Remontowo – Budowlane świadczy w zakresie swoich kompleksowych usług wykonawstwo kompleksowych instalacji hydraulicznych oraz gazowych.

W zakres instalatorstwa hydraulicznego wchodzi:

*instalacje wodno – kanalizacyjne
*instalacje Centralnego Ogrzewania
*instalacje ogrzewania podłogowego
*wentylacja
*instalacje gazowe

*instalacje wodno – kanalizacyjne – wykonujemy instalacje hydrauliczne zarówno w rurach plastikowych jak i miedzianych. Ze względu na koszty oraz postęp prac najczęściej wybierany obecnie materiał do wykonania zasilania w wodę mieszkania /domu to PEX-a (plastik). Plastik jest wytrzymałym materiałem, z którego obecnie robi się instalacje nawet w dużych blokach. Oczywiście na życzenie klienta możemy wykonać instalację z rur miedzianych, lutowanych na złączach lub zgrzewanych i zaciskanych.

*instalacje Centralnego Ogrzewania – instalację Centralnego Ogrzewania możemy wykonać zarówno natynkowo jak i schować pod powierzchnią tynku. Wszystko zależy od preferencji klienta. W przypadku domu nowego nie ma tego problemu- rurki układamy w podłodze a następnie zalewamy nową posadzkę, i wszystkie rury są ładnie schowane. W przypadku remontu – musimy kuć bruzdy 🙂 oczywiście jest to do zrobienia bez problemu, wymaga to tylko trochę większego nakładu pracy oraz powoduje więcej brudu podczas przeprowadzania prac.
Najchętniej montujemy grzejniki wiodących producentów na rynku – Purmo, Kermi, Buderus. Na życzenie klienta możemy zamontować grzejniki kupione w Supermarkecie lub innego nie znanego producenta.

*instalacje ogrzewania podłogowego – wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego polega na ułożeniu w posadzce rurek, w których następnie będzie krążyć woda z układu C.O. . Rozłożenie rurek wydaje się sprawą dość prostą, niestety, montaż ogrzewania podłogowego wiąże się z zalewaniem nowej posadzki, która ukryje w swoim wnętrzu rurki oraz będzie się nagrzewać. Jeżeli dom jest nowy to nie ma problemu, wystarczy ułożyć rurki i zalać. W przypadku domu istniejącego posadzkę trzeba skuć i zalać od nowa.
Ogrzewanie podłogowe dla domów istniejących istnieje również w innej, tańszej wersji- jako mata elektryczna układana pod kaflami. Jest to rozwiązanie mniej kłopotliwe do zamontowania, jednak droższe w eksploatacji.

*wentylacja – w każdym domu / mieszkaniu jest nie zbędna. Szczególnie jeśli używamy w domu gazu ziemnego do gotowania lub piecyka gazowego, typu Junkers do podgrzewania ciepłej wody. Wentylacja jest nie zbędna, a prawidłowości jej działania dogląda regularnie kominiarz lub hydraulik, wykonujący okresowe badania kontrolne w domu.
Montujemy również wkłady kominowe w istniejących kominach. Wszystko zależnie od sytuacji w danym domu / mieszkaniu. Hydraulik rozpatruje to zawsze indywidualnie na miejscu, dostosowuje instalację do wydanej opinii kominiarskiej.

Rodzaje montowanej wentylacji- grawitacyjna lub wymuszona, wszystko zależnie od sytuacji w danym mieszkaniu i długości oraz średnicy kanałów wentylacyjnych.

*instalacje gazowe – wykonujemy instalacje gazowe od licznika gazu do mieszkania / domu. Przygotowujemy całą instalację wewnętrzną lub zewnętrzną do montażu licznika gazu PGNiG. Załatwiamy nie zbędne zaświadczenia potrzebne do odbioru rur gazowych, łącznie z projektem, próbą szczelności, opinią kominiarską oraz uruchomieniem kotła gazowego.