Kosmetyki

Kosmetyki

♦ Zwykle można używać szminki przez dwa lata. Resztki szminki nakłada się małym pędzelkiem.

♦ Kredki i sztyfty do oczu nadają się również jako konturówki do warg.

Jeśli make-up zmienił kolor lub podejrzanie pachnie, należy go natychmiast wyrzucić.

♦ Włożenie sztyftu na jakiś czas do zamrażalnika utwardza go, co ułatwia temperowanie.

♦ Do usuwania makijażu można używać oleju rycynowego lub oliwki dla dzieci. Te środki są tańsze, a przy tym nie podrażniają i nie wysuszają skóry.

♦ Ponieważ tusz do rzęs łatwo się psuje (bakterie!), należy go wymieniać co trzy miesiące.

♦ Nie powinno się malować paznokci zaraz po wyjściu z kąpieli. Paznokcie muszą być suche, czyste i nie mogą być pokryte tłuszczem (np. kremem). Najlepiej pomalować je najpierw podkładem, na który nakładamy długimi pociągnięciami pędzelka cienką warstwę lakieru. Każda warstwa lakieru powinna schnąć przez 15 minut. Po nałożeniu lakieru należy jeszcze przez godzinę „oszczędzać” ręce.

♦ Zbyt gęsty lakier można wstawić do gorącej wody albo dodać do niego kilka kropel specjalnego rozcieńczalnika. Nie może to być zmywacz do paznokci.

♦ Zakrętka lakieru nie przyklei się do buteleczki, jeśli posmarujemy gwint cienką warstwą wazeliny. Buteleczkę, której nie można otworzyć, zanurzamy w gorącej wodzie.

♦ Termin przydatności pudru, różu i cieni do powiek wynosi co najmniej trzy lata. Gąbeczki do nakładania tych kosmetyków należy często czyścić, od czasu do czasu myć w gorącej wodzie i suszyć na powietrzu.

♦ Rozcieńczony wodą szampon wystarczy na dłużej i jest łagodniejszy dla włosów – mniej je niszczy.

♦ Sztuczną treskę (akryl) myje się łagodnym szamponem, dobrze spłukuje wodą i suszy na świeżym powietrzu. Później można nawinąć włosy na wałki, podsuszyć chłodnym powietrzem z suszarki albo zostawić do wyschnięcia.